piątek, 24 lipca 2009

Badania nad homorodzinami

Wczoraj w Niemczech opublikowane zostały badania dotyczące wychowywania dzieci przez pary homoseksualne. Badanie te zlecone zostały 4 lata temu przez rząd niemiecki Instytutowi Badań nad Rodziną Uniwersytetu w Bambergu i Państwowemu Instytutowi Edukacji w Monachium. Wniosek z badań jest oczywisty: Dzieci są szczęśliwe w tych rodzinach, w których relacje między rodzicami są dobre a dzieci są kochane, zaś płeć i orientacja seksualna rodziców nie ma żadnego znaczenia. Badania przeprowadzono na liczbie ponad 1200 osób (rodziców i dzieci). Większość związków gejowskich i lesbijskich, na których przeprowadzano badania, była zarejestrowana.
Badania wykazały, że dzieci wychowywane w tęczowych rodzinach nie tylko nie wykazują negatywnych symptomów, ale charakteryzują się bardzo dobrym poczuciem własnej wartości, rozwojem tożsamości płciowej, większą otwartością oraz lepszymi relacjami z rodzicami. Większość dzieci nie doświadcza też dyskryminacji z powodu tego, że wychowywana jest przez dwóch ojców lub dwie matki.
W związku z wynikami badań minister sprawiedliwości Brigitte Zypries przekonywała, że nie istnieją żadne powody, by dalej uniemożliwiać partnerom w rejestrowanych związkach wspólnej adopcji dzieci, tym bardziej, że już obecnie niemieccy geje i lesbijki mogą adoptować dzieci swoich partnerów i partnerek. Dodała, że nie ma powodu, by rejestrowane związki partnerskie traktować w tej kwestii inaczej niż heteroseksualne małżeństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz