niedziela, 16 sierpnia 2009

Dlaczego pozdrawiam katolików gestem Kozakiewicza

Pan Kazimierz Nycz, czyli tzw. metropolita warszawski totalitarnej organizacji wyznaniowej o nazwie Kościół rzymsko-katolicki wyjaśnił jasno i wyraźnie, że kobiety są dla niego i jego organizacji ludźmi drugiej kategorii:

„- Zadań w rodzinie nie da się podzielić równo. (...) Niezastąpioność kobiety nie dotyczy tylko urodzenia dziecka, ale jej roli w wychowaniu, zwłaszcza w pierwszych latach życia. Niezastąpioność kobiety leży w jej subtelności i delikatności, (...) duchowej inności każdej z was względem nas, mężczyzn.

- Jeśli miarą nowoczesności miałoby takie zrównanie was (...) z mężczyznami, o jakim marzą niektóre środowiska feministyczne, pozornie tylko szukające dobra kobiet, wiedzcie że kościół właśnie dlatego pozostanie konserwatywny w nauczaniu i przypominaniu o godności kobiety, która bierze się z macierzyństwa i rodzicielstwa, a służy rodzinie i wychowaniu.”

Z tego mizoginicznego bełkotu wynika, że dla Kościoła katolickiego kobieta jest człowiekiem drugiej kategorii, opakowaniem macicy, automatem piorąco-sprzątającym i niczym więcej. Musi być delikatna i subtelna. Powinna się oczywiście godzić na status domowego niewolnika i z pokorą przyjmować to, że nie jest równa mężczyźnie. Co za bzdury!!! Dziwię się zebranym podczas tego festiwalu mizoginizmu kobietom, że nie zareagowały żadnym sprzeciwem. Widać, że katolicy mózgi mają całkowicie wyprane z rozumu. Właściwą reakcją na te brednie byłby gest Kozakiewicza. To co mówi Pan Nycz jest kontynuacją chorego podejścia katolików do kobiet z przeszłości. Mimo upływu wieków katolicy dalej tkwią w prymitywnej wizji świata. Wcześniej na temat kobiet tzw. ojcowie kościoła mówili podobne nonsensy. Smutne i zatrważające jest to, że dziś te brednie są kontynuwane.

„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Kobiety powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów".
Św. Tomasz z Akwinu

"Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn".
Św. Jan Chryzostom

"Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie".
Św. Augustyn

"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych".
Św. Tomasz z Akwinu

"Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga".
Św. Ambroży

"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem".
Kapokrates

"Kobiety są błędem natury z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny...".
Św. Tomasz z Akwinu

"Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej".
Tertulian

"W miejscu w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadne kobieta".
Ustalenia synodu paryskiego

"Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła".
Ustalenia synodu w Coyaca

"Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice".
Ustalenia synodu w Toledo

"U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd".
Clemens Alexandrinus

"Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ani otrzymywać listów".
Ustalenia synodu w Ewirze

"Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macierzyństwo".
Św. Jan Chryzostom

Ja promowaniu takich idiotyzmów mówię NIE!!! Dlatego zawsze pozdrawiam katolików gestem Kozakiewicza!

2 komentarze:

  1. Mnie jako kobiecie to się dopiero ramię do takiego gestu zgina .....

    OdpowiedzUsuń
  2. Sa jeszcze 'lepsze'.

    "Obejmowac kobiete to jak obejmowac worek g***a" - St Odo of Cluny

    p.s. Moglbys sie odezwac w zwiazku z moim poprzednim komentarzem? Pod "Slowenia ..."? Albo jesli nie chcesz to chociaz wywal tamten komentarz zebym wiedziala ze w ogole to przeczytales.

    OdpowiedzUsuń