sobota, 19 czerwca 2010

19 czerwca 2010 - CSD Berlin

Ponad pół miliona ludzi wzięło udział w paradzie w Berlinie. Barwny korowód przeszedł po południu z zachodniej części miasta pod Bramę Brandenburską, gdzie do późnego wieczora potrwają koncerty i festyny.

Parada odbywa się po raz 32.Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem: "Normalne jest inne!". W korowodzie przy głośnej muzyce techno przejechało około 50 platform, w tym reprezentujące wszystkie główne niemieckie partie polityczne.
Uczestników pochodu powitał pod Bramą Brandenburską burmistrze Berlina Klaus Wowereit. Podkreślił on, że choć w minionych dziesięcioleciach wiele udało się osiągnąć na rzecz tolerancji osób o innej orientacji seksualnej, to jeszcze sporo pozostaje do zrobienia. Opowiedział się za równouprawnieniem związków osób tej samej płci i małżeństw oraz przyznaniem parom homoseksualnym praw do adopcji dzieci. Przed południem niemieccy politycy oraz przedstawiciele środowisk gejów i lesbijek złożyli wieńce pod pomnikiem poświęconym pamięci homoseksualnych ofiar prześladowań nazistowskich. A już za miesiąc Warszawa!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz