piątek, 1 stycznia 2010

Wyjątkowa noc w New Hampshire

Wiele amerykańskich par homoseksualnych z New Hampshire dzisiejszej nocy oczekiwało północy nie tylko dlatego, by świętować nadejście nowego roku ale przede wszystkim by zawrzeć związki małżeńskie. Po północy w State House w Concord zostały przeprowadzone pierwsze ceremonie ślubne. Od dziś w New Hampshire homoseksualne pary mogą legalizować swoje związki na takich samych zasadach jak pary heteroseksualne.
New Hampshire zostało piątym stanem Stanów Zjednoczonych umożliwiającym gejom i lesbijkom zawarcie małżeństwa dołączając do stanów Iowa, Massachusetts, Connecticut i Vermont. Wkrótce małżeństwa homoseksualne staną rzeczywistością w Dystrykcie Columbii.
W New Hampshire geje i lesbijki mogli zawierać już wcześniej związki partnerskie. Takie regulacje prawne wprowadzono tam 2 lata temu. Obecna zmiana przepisów eliminuje całkowicie różnice między związkami homoseksualnymi i heteroseksualnymi. Zarejestrowane wcześniej związki partnerskie zgodnie z przepisami będą automatycznie zamienione na małżeństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz