poniedziałek, 22 czerwca 2009

Niski sąd

Niedawno sąd warszawski rozpatrujący skargę w trybie wyborczym Krystiana Legierskiego na kandydatkę do EP - Mięsikowską-Szreder - stwierdził, że w dalszym ciągu w środowisku medycznym toczy się spór, czy homoseksualizm można leczyć, a w związku z tym, czy jest on chorobą. Ubolewam nad wiedzą polskich sędziów. Międzynarodowa Organizacja Zdrowia jak i Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wyraźnie stwierdza, że homoseksualizm nie jest chorobą ani zaburzeniem. Spór to się może toczy, ale na kruchtach parafialnych polskiego zadupia, ale tu mamy raczej do czynienia z homofobiczną ideologią i zwykłą ludzką głupotą. Poza tym, można mówić o próbach zmiany a nie leczenia homoseksualizmu. A próby zmiany orientacji seksualnej można prowadzić również w odniesieniu do heteroseksualizmu. Ale ja się pytam z jakim skutkiem? Nie jest znana ani jedna potwierdzona zmiana orientacji seksualnej, ani z homoseksualizmu na heteroseksualim ani vice versa. Religijni faszysci mogą czasem ludziom robić wodę z mózgu, a poddani temu terrorowi ludzie starać się zaprzestać kontaktów seksualnych co nie ma jednak nic wspólnego ze zmianą orientacji. To, że przestanę spać z facetami nie oznacza, że przestali mnie podniecać. Wrto wspomnieć, że organizacje medyczne na świecie potępiają próby zmiany orientacji seksualnej - po pierwsze z tego powodu, że nie powodują one żadnej zmiany a po drugie dlatego, że są są szkodliwe. Nawet jeśli znalezionoby sposób na zmianę orientacji seksualnej i byloby to możliwe nie oznacza, że sama orientacja seksualna jest czyms złym. Są osoby, które decydują się na wybielenie skóry, ale nie oznacza to, że ciemny kolor skóry jest chorobą albo czymś gorszym niż jasny. Jednoczesnie uzasadnianie wyroku przez sąd obiegowymi opiniami przeraża.
Czy skład sędziowski w opisywanej sprawie jest aż tak głupi, że nie jest już zdolny do logicznego myslenia? A może wyrok to przejaw homofobii a nie braków edukacyjnych? To pytanie pozostawiam otwarte. Jesli to wynik niewiedzy to najwyższa pora na naukę. Jesli homofobia - najwyższy czas udać się do specjalisty od zdrowia psychicznego, bo homofobia - w odróżnieniu od homoseksualizmu - jest chorobą i można ją leczyć.
Mam nadzieję, że Krystian Legierski - zgodnie ze złożoną w Radiu Tok FM deklaracją - będzie dalej odwoływał się (choćby nawet do Stasburga), by podobne, ośmieszające instytucje sądu wyroki nie zapadały.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz