piątek, 19 czerwca 2009

Hiszpanio, ojczyzno moja...(niestety kuźwa nie!!!)

Hiszpańska agencja turystyczna wyszła naprzeciw potrzebom związków jednopłciowych z całego świata i w kooperacji z lokalną kliniką in vitro oferuje pakiet wakacyjny ze ślubem homoseksualnym i sztucznym zapłodnieniem dla lesbijek.

Niecodzienna oferta ma związek ze zmianą prawa w Wielkiej Brytanii oraz liberalizacją prawa obyczajowego w Hiszpanii podjętą za rządów lewicy. Na Wyspach od 2005 roku dawcy spermy nie mogą już dłużej pozostawać anonimowi. Ilość dawców nasienia i komórek jajowych jak i osób korzystających z ich usług znacząco spadła.

Lesbijki z Wielkiej Brytanii coraz częściej zaczynają podróżować w celu sztucznego zapłodnienia na półwysep Iberyjski. “Zauważyliśmy że więcej liczby brytyjskich kobiet przychodzi do nas po zmianie prawa. Tu wciąż możemy oferować anonimowość, więc ludzie przychodzą do nas” - mówił dr Rafael Bernabeu, założyciel kliniki Instituo Bernabeu w Alicante na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.

Jego klinikę odwiedza co miesiąc 30 kobiet z Wielkiej Brytanii. Jak szacuje, około połowa to lesbijki. “Nie pytamy o orientację seksualną klientek, więc nie jestem w stanie podać dokładnych danych. Ale często przychodzą razem z partnerkami, lub otwarcie mówią że są lesbijkami” - dodaje Bernabeu. “Czasami w celu zabiegu muszą tu być przez kilka dni, więc pomyśleliśmy, że to dobry pomysł by wejść w kooperację z nową homoseksualną agencja turystyczną” - mówi Bernabeu.

Sekundują mu pracownicy agencji Rainbow Travel. “Chcemy, by to doświadczenie było jak najbardziej przyjemne jak to tylko możliwe. Chcemy zaoferować wiele atrakcji i miejsc, które zmienią pobyt w prawdziwy urlop” - mówi Maria Jose rico z Rainbow Travel. “Żyjemy w XXI wieku i nikt nie uważa za dziwne, że dwie kobiety mają dziecko. Najpierw pomagamy im powić dziecko, a potem pomagamy im wziąć ślub. Dzięki temu czują się bardziej jak rodzina” - dodaje Rico.

Śluby homoseksualne są w Hiszpanii legalne od 4 lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz