piątek, 4 marca 2011

Furtka

Wczoraj senatorzy PiS-u, ale także PO mówili, że nie dodanie forsowanego przez homofobów zapisu o nie uznawaniu przez Polskę związków osób tej samej płci grozi Polsce to, że zalegalizuje się także poligamię i pedofilię. Jest to co najmniej śmieszne, bo poprawka PiS-u nie zakazywała uznawania ani poligamii ani pedofilii. Mówiła tylko o związkach jednopłciowych. Totalny bezsens. Co do poligamii najlepiej skomentował to blogger i człowiek-instytucja Arkadiusz Karski pisząc:

„Z tą poligamią jest dokładnie na odrwót: teraz jest legalna: dwa lata temu zawarłem ślub z mężczyzną, którego skutków RP nie uznaje. W RP jestem nadal kawalerem. Teoretycznie mogę więc według polskiego prawa zawrzeć kolejny ślub z mężczyzną, w Niemczech, potem w Hiszpanii, za każdym razem USC w Polsce będzie mi wydawał zaświadczenie, że Arkadiusz Karski jest stanu wolnego i może zawrzeć związek za granicą…”

Trudno się nie zgodzić. Co do „furtki” mam nadzieję, że rzeczywiście ona istnieje. Nie jestem prawnikiem, więc trudno mi się wypowiadać w tej kwestii. Ryszard Kalisz powiedział dziś rano w Trójce, że jego zdaniem furtka nie do końca jest zamknięta. Potwierdza to również Cimoszewicz. Czekam wciąż na to, kiedy w końcu osiedli się w Polsce małżeństwo jednopłciowe z dzieckiem, którego obaj małżonkowie są ojcami. Ciekawe co powie na to sąd polski. Co z dokumentem tożsamości dziecka i danymi dotyczącymi rodziców? Kto będzie mógł decydować o operacji dziecka? Gdyby weszła proponowana poprawka to żaden z ojców w Polsce nie mógłby zezwolić na operację, ani podjąć żadnej decyzji w jego sprawie. A co w przypadku rozwodu? Czy pozostawi dziecko bez alimentów i skrzywdzi dziecko.? Nie wyobrażam sobie, by sąd nie uznał wówczas związku zawartego zagranicą. A może już takie pary są?!

1 komentarz:

 1. Earnlancer.com is a global outsourcing solution and

  freelance jobs website. Here you can find freelance coders,

  writers, programmers, designers, marketers and more.The

  worlds largest outsourcing marketplace ,it is freelance jobs

  website. We have thousands of freelance jobs online for

  freelance programmers, web designers, graphic designers.

  http://www.earnlancer.com

  OdpowiedzUsuń