poniedziałek, 16 listopada 2009

Westerwelle vs Homofobia

Westerwelle nie spodziewa się żadnych problemów za granicą Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle wypowiedział się ponownie w "Spiegel o swoim homoseksualizmie.
Niemiecki Minister Spraw Zagranicznych Guido Westerwelle (FDP) powiedział, że nie spodziewa się żadnych problemów w trakcie wizyt zagranicznych z powodu swojej orientacji seksualnej. Powiedział, że wcześniej przez wiele lat odbywał liczne wizyty zagraniczne jako lider partii i nie spotkał się z trudnościami z tego powodu, że jest gejem. Nie spodziewa się też ich teraz jako minister.
Na pytanie, czy nie spodziewa się problemów w kontaktach z krajami muzułmańskimi, odpowiedział: "Są kraje, gdzie kobiety są systematycznie prześladowane. Są kraje, gdzie kobiety są traktowane w sposób, który uznajemy za szokujący. Mimo to Niemcy wybrały kobietę na kanclerza”. Dodał, że byłoby to niemoralne, „gdybyśmy ograniczali naszą wolność dlatego, że inni jej nie podzielają”. Westerwelle powiedział, że fakt, iż żyje z drugim mężczyzną, nie ma żadnego znaczenia na jego polityczną karierę jest wyraz wielkiego postępu społecznego jaki dokonał się w Niemczech.

Dobrze byłoby, żeby homoseksualny minister spraw zagranicznych zajął się losem prześladowanych homoseksualistów w niektórych krajach, zwłaszcza państw Bliskiego Wschodu. Jest – niestety - ku temu teraz okazja. Media podały, że kolejny raz w Iranie zagrożonych egzekucją z powodu homoseksualizmu jest trzech niepełnoletnich chłopaków. Ilu mężczyzn jest każdego roku pozbawianych życia z tego powodu tego nawet nikt dokładnie nie wie. Szacuje się jednak, że skala mordów jest szokująca. I to w kraju, gdzie geje nie ujawniają się.


Zdjęcie z egzekucji 2 nastolatków w Iranie (2005 r.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz