niedziela, 8 listopada 2009

Amerykański mit

3 listopada 2009 w stanie Maine odbyło się referendum na temat odebrania osobom homoseksualnym prawa do małżeństw. Co prawda gubernator Maine John Baldacci podpisał w maju tego roku ustawę która zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci, lecz nie weszła ona formalnie w życie, a jej przeciwnicy zebrali 100 tysięcy podpisów pod wnioskiem o stanowe referendum w tej sprawie
W głosowaniu uczestniczyło blisko 60 proc. mieszkańców stanu. 52,8 proc. wyborców odpowiedziało "tak" na pytanie "Czy chcesz aby odrzucono nowe prawa które umożliwia parom tej samej płci zawieranie związków małżeńskich, a osobom indywidualnym i grupom religijnym daje prawo do odmowy udzielania tego typu ślubów?", przeciw było 47,2 proc. mieszkańców Maine.

To totalne skurwysyństwo samemu cieszyć się pełnią praw i odbierać tę możliwość innym. Przypomina mi to III Rzeszę. Hitler do władzy też doszedł w drodze wyborów. Tak jak Niemcy w latach 30 XX w. tak dziś mieszkańcy Maine nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Poza tym, uważam, że oddawanie spraw równouprawnienia i sprawiedliwości, czy też ogólniej praw człowieka, głosowaniu jest dla mnie nieporozumieniem. Nikt bowiem nie powinien mieć prawa do dyskryminowania innych ludzi i do decydowania o odebraniu innym obywatelom praw, z których sam korzysta. To co się wydarzyło w Maine to pomiatanie godnością drugiego człowieka. Szkoda, że tak się stało. Ciekaw jestem jak czuliby się ci którrzy głosowali za odebraniem gejom i lesbijkom praw do małżeństwa, gdyby to o ich małżeństwach decydowano w referendum i tą drogą zabroniono im zakładać rodziny. Na pocieszenie zostaje wiadomość ze stanu Waszyngton, gdzie - także w referendum - zdecydowano o tym, że związki partnerskie zawierane przez gejów i lesbijki będą traktowane na równi z małżeństwami.

Cała kampania, jaka toczyła się wokół referendum w Maine, a wcześniej w Kalifornii, utwierdza mniew przekonaniu, że Amerykanie nie są najmądrzejszym narodem. Są narodem w swej masie głupim i zacofanym. I pomyśleć, że mogą oni decydować w referendach o szczęściu innych ludzi, odzierać ludzi z godności i odbierać im prawo do zakładania rodzin.

A poniżej jeszcze jeden ciekawy filmik tego samego autorstwa. Księżulo skompromitował się całkowicie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz