środa, 17 lutego 2010

Kraina krucyfiksów

Poniższy tekst nie jest mój, ale porusza bardzo ważny problem, który wart jest rozpropagowania, by więcej osób zwróciło na niego uwagę. Dlatego umieszczam go na tej stronie i podpisuję się pod nim obiema rekami.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na Radio TOK FM za audycję, w której rysownik Andrzej Czeczot obrażał księży.
No i zaczęło się ! Andrzej Czeczot mówiąc o cenzurze kościelnej - sam stał się ofiarą owej cenzury. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na Radio TOK FM za audycję, w której rysownik Andrzej Czeczot obrażał księży a mianowicie podał hipotezę antykościelną i zapytał jakie medium by to wydrukowało: "(...) Uchwalono, że trzeba postawić na rzeszę ministrantów. Kongregacja Wiary zebrała się i ogłosiła, że stosunek kapłana z ministrantem nie jest śmiertelnym grzechem pedofilii, ale pierwszym stopniem święceń kapłańskich i aktem strzelistym posłuszeństwa. A teraz podajcie mi adres medium, które to opublikuje – pytał".
Nie wiadomo jeszcze, jak wysoka będzie kara finansowa – zdecyduje o tym przewodniczący KRRiT. Jakże trywialnie opisana bolączka Andrzeja Czeczota odnośnie tzw. cenzury kościelnej spowodowała gromkie pioruny z góry czyli z KRRiT. Oczywiście owa cenzura kościelna to jedynie wymysł rysownika Andrzeja Czeczota - bo przecież mamy wolność słowa i KRRiT go ukarała za coś co jest bliskie prawdy. A Nawet prawdą jest, jak się ostatnio okazało w Irlandii. Nawet chyba dziś nasz PAPA spotkał się z tymi z Irlandii i ich osobiście potępiał. Mniejsza o to wrócę do meritum Przedstawienie homoseksualisty w połączeniu z zoofilem lub pedofilem - jest dozwolone, ale zestawienie kapłana z pedofilem, lub nietaktowne przypuszczenie lub sugerowanie że kapłani nie przestrzegają celibatu - jest haniebne !!!
Kolejną rzeczą jest ukazanie homoseksualisty w porównaniu do zoofila w polskiej gazecie nazwane jest dowcipem, a połączenie duchownego z pedofilem - co po części jest prawdą - potwierdzaną często w mediach mówiących o kolejnych przypadkach molestowania - jest obrazą uczuć religijnych i jest ukrócane natychmiast, a co najśmieszniejsze, że nikt nie musi składać pozwu do sądu, by chociażby zbadać sprawę!
Nie od parady nazywam Polskę - krainą krucyfiksów.

1 komentarz:

  1. Ja po prostu zawrzałem jak o tym przeczytałem. Skandal.

    OdpowiedzUsuń