czwartek, 18 lutego 2010

Afrykańska hańba

Afryka nie była kontynentem przyjaznym gejom i lesbijkom, ale to co teraz tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Nienawiść i homofobia osiaga tam obecnie apogeum. Niemal każdego dnia docierają informacje o prześladowaniach wobec gejów, ich masowych aresztowaniach i mordach dokonywanych na osobach homoseksualnych. Prawnie usankcjonowanemu bestialstwu dokonywanemu na gejach oparła się jedynie Republika Południowej Afryki, gdzie geje i lesbijki mogą zawiarać nawet związki małżeńskie. Pozostała cześć kontynentu jest rzeczywiście czarnym lądem. I nie chodzi mi tu o kolor skóry jego mieszkańcow ale stan ich umysłów. Świat niestety dość biernie przygląda się homoseksulanemu holokaustowi w Afryce. Kiedy w końcu zostanie przerwane milczenie i ktoś zareaguje?
To, co się dzieje w Afryce, dokonywane jest nie tylko przy aprobacie, ale i z inspiracji różnych kościołów i ich przywódców, zarówno chrześcijańskich jak i islamskich. Także katolickich. Watykan i papież nie tylko milczą, gdy zabijani są ludzie ze względu na swoją orientację seksualną, ale także sprzeciwiają się potępieniu tych zbrodni, co miało miejsce między innymi podczas obrad ONZ w ubiegłym roku.
Brzydzę się takimi religiami i takimi ich przywódcami oraz wyznawcami, którzy przyzwalają bądź aprobują nienawiść wobec gejów i lesbijek. Religie te są równe faszyzmowi, a ich wyznawcy są równi faszystom. Czemu historia nie nauczyła niczego ludzkości? Czemu kościół katolicki, tak często mówiący o miłości bliźniego - tak jak milczał pół wieku temu przyglądając się biernie zagłądzie Żydów, Romów i homoseksulistów - dziś dalej milczy gdy giną tysiące niewinnych ludzi? Nietety nawet nie tylko milczy, ale wręcz popiera zbrodnie jakich się dokonuje na homoseksulistach. Zbrodnie te to rana ludzkości, krwawiąca i bolesna. To hańba i wstyd dla świata. To także hańba i wstyd dla katolików i innych chrześcijan, których tak często deklarowane miłosierdzie i miłość do bliźniego okazują się być etycznym wypaczeniem i z prawdziwą moralnością nie mają nic wspólnego.
Uważam, że pomoc dla krajów afrykańskich, które sankcjonują przemoc wobec gejów i lesbijek, powinna być wstrzymana. Nie czuję współczucia wobec narodów i ludzi, którzy prześladują innych ludzi z powodu orientacji seksualnej.

1 komentarz:

  1. Świat zasadniczo biernie przygląda się różnym holocaustom w Afryce - ten homoseksualistów jest tylko jednym z wielu.

    OdpowiedzUsuń