czwartek, 13 stycznia 2011

Maryland

Gubernator amerykańskiego stanu Maryland zapowiedział, że podpisze ustawę umożliwiającą parze jednopłciowej zawieranie małżeństw.

Projekt ustawy jest obecnie w stanowym parlamencie i przypuszcza się, że zostanie przyjęty. Demokratyczny gubernator Martin O'Malley poparł projekt.

W oświadczeniu w ubiegłym tygodniu grupa Equality Maryland powiedziała: "To jest rok, kiedy w Maryland raz na zawsze zostaną przyjęte prawa zapewniające ochronę wszystkim obywatelom i rodzin - od kwestii zatrudnienia po małżeństwa. Nadszedł czas, aby traktować wszystkich obywateli sprawiedliwie."

Aktywiści tej grupy ostrzegają ostrzegają przed błędem legalizacji rejestrowanych związków cywilnych zamiast małżeństw jednopłciowych. Morgan Meneses-Sheets z Equality Maryland powiedział: "Związki partnerskie nie sprawdzają się. W innych stanach, które wprowadziły związki partnerskie, ludzie nie mieli dostępu do umierających partnerów i odmawiano im pożegnania się z osobami, które kochali. Nie ma takich problemów w sytuacjach, gdy istnieje małżeństwo, ponieważ każdy wie co oznacza małżeństwo ".

Massachusetts, Connecticut, Iowa, New Hampshire, Vermont i Waszyngton pozwalają już na małżeństwa homoseksualne.

W ubiegłym miesiącu z sondażu, w którym wzięło udział 1030 respondentów z Maryland, wynika że więcej osób opowiedziało się za zmianą prawa. Według ankiety Washington Post 46 procent popiera zmiany umożliwiające małżeństwa osób tej samej płci, 44 procent było przeciwko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz