wtorek, 23 listopada 2010

Der heilige Schein

Niemiecki teolog David Berger twierdzi, że homofobia w kościele katolickim jest spowodowana w dużej mierze przez homoseksualnych księży, którzy nie mogą otwarcie mówić na temat swojej seksualności.
David Berger, były wydawca magazynu katolickiego, powiedział dla niemieckiej prasy, że Watykan musi w końcu przyznać, że ma wielu gejów wśród duchownych.
Berger powiedział dla "Der Spiegel", że najgorsze przejawy homofobii w kościele katolickim pochodzą ze strony księży o orientacji homoseksualnej, którzy desperacko walczą z własną seksualnością. Berger, który jest gejem, wychował się w katolicyzmie i jest z nim związany. W kwietniu ubiegłego roku ujawnił publicznie homoseksualizm, przez co został usunięty z funkcji redaktora pisma katolickiego. Berger w wywiadzie dla niemieckiej gazety mówił również o cierpieniach, jakich doznał w kościele z powodu homofobicznej atmosfery. Obecnie uczy w szkole średniej, właśnie wydał książkę na temat swoich doświadczeń z katolicyzmem zatytułowaną Der heilige Schein czyli Święta iluzja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz