wtorek, 28 grudnia 2010

Zwalczajmy nienawiść i głupotę

Bardzo mnie niepokoi uaktywnienie się w Polsce psudoterapeutów i fundamentalistycznych środowisk oferujących zmianę orientacji seksualnej. Jedną z takich inicjatyw jest strona http://www.homoseksualizm.edu.pl/

Jest to bardzo niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy są podatni na manipulacje ze strony takich środowisk. Przez takie działania wielu młodych gejów i lesbiej zmusza się do życia niezgodnie ze swą naturą, okłamując nie tylko innych ale strając się oszukać także siebie.

Nie bądźcie obojętni na tę szarlatanerię. Proszę was wszystkich abyście sprzeciwili się tego typu inicjatywom choćby wysyłając wiadomość do tych oszołomów, by uświadomić im jaką krzywdę przynoszą ich działania. Namawianie młodych ludzi do zmiany orientacji i wmawianie im, ze jest to mozliwe jest nienawiścią i głupotą, choćby było to dokonywane pod maską miłosierdzia. Możecie sprzeciwić się temu na podanej stronie otwierając zakładkę kontakt

Dla przypomnienia:

Amerykańska Akademia Pediatryczna doradza młodzieży poszukiwanie wsparcia psychologicznego w przypadku poczucia niepewności co do tożsamości seksualnej. Unikaj wszelkich terapii, które mają na celu zmianę orientacji seksualnej lub leczenia bazującego na twierdzeniu, że homoseksualizm jest chorobą. ”
— Amerykańska Akademia Pediatryczna.„Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne podtrzymuje stanowisko z 1973 roku, że homoseksualizm nie jest jednostką chorobową. W ostatnim czasie pojawiły się głosy kwestionujące powyższą tezę, które opierają się na założeniu, że homoseksualizm może zostać wyleczony. Podstawą tego typu twierdzeń nie są jednak rzetelne badania naukowe przeprowadzane przez kompetentnych specjalistów, lecz przekonania religijne lub polityczne nie respektujące praw obywatelskich osób homoseksualnych. ”
— Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne.„Stosowanie terapii reparatywnej jest nieetyczne z natury, ponieważ narusza wiele podstawowych zasad etyki terapeutycznej: ignoruje wiedzę naukową, poniża godność pacjentów, powoduje wzrost ich napiętnowania społecznego, w końcu poważnie szkodzi relacjom między pacjentami a ich otoczeniem. ”
— Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne.„Amerykańskie Towarzystwo Wsparcia Psychologicznego przyjęło w 1998 roku stanowisko, w którym sprzeciwia się twierdzeniu, iż osoby LGB są chore psychicznie w związku ze swoją orientacją seksualną. Jednocześnie wspiera głoszenie prawdziwych informacji o orientacjach seksualnych, zdrowiu psychicznym i właściwych interwencjach psychologicznych celem wyparcia informacji opartych na uprzedzeniach, ignorancji lub błędnych przekonaniach o orientacji homoseksualnej. Ponadto potępiamy promocję "terapii reparatywnej" jako metody "leczenia" osób homoseksualnych. ”
— Amerykańskie Towarzystwo Wsparcia Psychologicznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz