czwartek, 27 maja 2010

Lipowicz - kolejna konserwa pcha się na RPO

Jeden beznadziejny rzecznik praw człowieka zmarł a na horyzoncie pojawił się chyab jeszcze głupszy. Irena Lipowicz, kandydatka Platformy Obywatelskiej na Rzecznika Praw Obywatelskich, spotkała się wczoraj z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w tym działających na rzecz mniejszości seksualnych. Lipowicz stwierdziła, że nie widzi potrzeby poparcia działań o rozszerzeniu zakazu mowy nienawiści także ze względu na płeć i orientację seksualną, nie będzie też zabiegać o ustawę o równym traktowaniu: "Jestem przeciwniczką takich specjalnych ustaw. Prawa antydyskryminacyjne powinny być zagwarantowane przez rzetelną procedurę." Optymizmem nie napawają jej deklaracje dotyczące rozwiązań prawnych uznających prawa związków osób jednej płci: "Obawiam się, że takie rozwiązania mogłyby naruszyć konstytucję." Podkreśliła jednak, że kwestie równego traktowania zasługują na osobny urząd i wyraziła chęć rozmowy z środowiskami homoseksualnymi, chociaż nie zgadza się z ich niektórymi postulatami.
Widać wyraźnie, że dla tej kobiety gej i lesbijka to obywatele drugiej kategorii. Irena Lipowicz jest profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wygląda na to, że zamierza być rzecznikiem praw obywateli heteroseksualnych wyznania rzymsko-katolickiego. Skandalem jest dla mnie, Lipowicz jeszcze przed wyborem na stanowisko rzecznika mówi, że ma prawa znacznej częsci społeczeństwa (i to tej, której prawa są łamane) w dupie. Nie wspomnę już o tym, że jako prawnik to kiepsko się orientuje w prawie skoro uważa, że konstytucja kłóciłaby się z prawnym usankcjonowaniem związków jednopłciowych. Trzeba być debilem, żeby co takiego wywnioskować.
I do tego ciagłe podkreslanie przez Lipowicz, że z tym się nie zgadza a tam ma inne zdanie... Rzecznik praw obywatela ma służyć wszystkim obywatelom i chcronić oraz promować przestrzeganie praw wszystkich obywateli. To co ta kobieta wygaduje dyskwalifikuje ją całkowicie w staraniach na ten urząd. Nie widzę sensu rozmowy nawet z takim rzecznikiem, który chce rozmawiać tylko po to żeby rozmawiać, w zasadzie to sam nie wie dlaczego i w jakim celu. Na pogaduszki to ja mam znajomych i i idę z nimi do pubu. Lipowicz to żenada. Czy ktos jeszcze ma wątpliwosci co do Platformy Obywatelskiej? Ja nie mam. To partia konserw z religijnymi odchyłami. Lipowicz jest tego potwierdzeniem.

1 komentarz:

  1. Standardowo nie odróżnia związków partnerskich od małżeństw, albo to po prostu homofobiczna wymówka, celowe zasłanianie się konstytucją. Ech, czy na tym stanowisku pojawi się w końcu ktoś kompetentny?! zakochana-w-dziewczynie.blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń