czwartek, 20 maja 2010

Steven Monjeza & Tiwonge Chimbalanga


Sąd w Malawi skazał na 14 lat więzienia parę gejów, którzy w zeszłym roku symbolicznie się zaręczyli. Sąd uzasadnił swoją decyzję potrzebą "ochrony społeczeństwa". Steven Monjeza i Tiwonge Chimbalanga od grudnia przebywają w więzieniu. Malawi, jak większość afrykańskich państw, penalizuje kontakty homoseksualne.
"Surowa kara, którą wymierzam ma bronić społeczeństwo przed takimi jak wy, żebyśmy nie musieli naśladować tego okropnego przykładu" - powiedział sędzia Nyakwawa Usiwa-Usiwa. Michelle Kagari, zastępca dyrektora afrykańskiego Amnesty International, nazywa decyzję sądu "skandaliczną" i zapowiada kampanię Amnesty na rzecz uwolnienia Monjezy i Chimbalangi, których nazywa "więźniami sumienia". Także amerykański Departament Stanu wydał oświadczenie, w którym wzywa Malawi do dekryminalizacji homoseksualizmu.
Po prostu brak mi słów na opisanie takiego skurwysyństwa. Uważam, że dla krajów afrykańskich, które łamią prawa człowieka powinna być wstrzymana wszelka pomoc. Jestem też zdania, że powinno zerwać się stosunki dyplomatyczne z takimi państwami. Niech się zagłodzą na smierć. Nie żal mi takich społeczeństw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz