środa, 31 sierpnia 2011

Zatrzymaj szaleńców - wyslij list

Na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu organizowana jest pseudonaukowa konferencja na temat terapii mających na celu zmianę orientacji seksualnej. Największe prestiżowe zrzeszenia psychologów stanowczo odradzają i uznają za nieskuteczne takie próby, dodatkowo wskazując że prowadzą do depresji i samobójstw.

Wyślij list protestu do władz uczelni i osób zajmujących się doborem tematów na naukowe konferencje na "Uniwersytecie Medycznym" w Poznaniu. Lista adresów mailowych pod treścią listu.

Przykładowa treść listu:

Szanowni Państwo,

Media informują, że 16 września w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ma odbyć się konferencja „Praktyczne zastosowania terapii reparatywnej”. Jest dla mnie wstrząsające, że Uniwersytet Medyczny, jego Fundacja i inne, powiązane z nimi jednostki, mogą legitymizować tak nienaukową i jednoznacznie szkodliwą działalność, jak tzw. „terapia reparatywna” i firmować prezentację jej „praktycznych zastosowań”. Uczelnie medyczne powinny ostrzegać przed tą „terapią”, przedstawiać wynikające z niej zagrożenia dla zdrowia psychicznego osób biseksualnych, lesbijek i gejów oraz edukować społeczeństwo, że biseksualność i homoseksualność w niczym nie ustępują heteroseksualności, że są tak samo trwałe, że mają tę samą genezę, nie są ani narzucone, ani nienaturalne, ani szkodliwe i że należy je akceptować - zarówno u siebie jak i u innych ludzi.
Nie przekonują mnie tłumaczenia dr Marka Ruchały, rzecznika prasowego Uniwersytetu, że uczelnia nie ma niczego wspólnego z konferencją, bo jej organizatorką jest „Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii” – szerzej nieznana organizacja z Poznania (a nie – jak dr M. Ruchała stwierdził w jednej z wypowiedzi – z Warszawy). Konferencja ma się odbyć w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu, a nie w centrum kongresowo-dydaktycznym wspomnianej fundacji. Ze strony internetowej www.terapiareparatywna2011.pl jednoznacznie wynika, że za organizację wydarzenia odpowiada Biuro Organizacji Konferencji i Zjazdów (BOKiZ) Fundacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zamieszczono komplet danych kontaktowych Biura oraz jego logo (patrz podstrona „Kontakt”). Przekaz jest zatem czytelny i jasny: wydarzenie odbędzie się „na uniwersytecie”, jest zatem wydarzeniem naukowym, poważnym, aprobowanym przez władze rektorskie i środowisko akademickie.
Apeluję do Państwa – do władz uczelni, władz Fundacji Uniwersytetu Medycznego i do Biura Organizacji Konferencji i Zjazdów – o niedopuszczenie, aby przy Waszym udziale dochodziło do rozpowszechniania homofobii. Proszę, cofnijcie swoją zgodę na konferencję „Praktyczne zastosowania terapii reparatywnej”.

Z poważaniem


Listy wysyłamy pod następujące adresy:

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
rektor@ump.edu.pl
info@ump.edu.pl
sekr_dyr@ump.edu.pl
rzecznik@ump.edu.pl
Fundacja Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
dworzynski@osteoplant.com.pl
aptfum@gmail.com
FAM@osteoplant.com.pl
Biuro Organizacji Konferencji i Zjazdów Fundacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
biuro@bokiz.pl
malgorzata.dutka@bokiz.pl
Monika.szyndlarewicz@bokiz.pl
agnieszka.zygmunt@bokiz.pl
marek.konkol@bokiz.pl
jacek@zgolinski.net
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ckd@ump.edu.pl


Zajrzyj na Facebook i poprzyj akcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz