niedziela, 31 lipca 2011

Lipiec 2011

Dziś trochę lipcowych newsów ze świata

Kolumbia, 27 lipca 2011 r. - Trybunał Konstytucyjny orzekł, że brak dostępu do małżeństw przez pary jednopłciowe jest pogwałceniem konstytucyjnej zasady równości i polecił kolumbijskiemu parlamentowi przyjęcie zmian prawnych do czerwca 2013 r. Trybunał orzekł, że jeśli ustawodawca nie przyjmie zmian ustawowych w ​​tym czasie pary tej samej płci będą mogły udać się do sądu by domagać się uznania za małżeństwo.

Słowenia, 20 lipca 2011 r. – W Lublanie miała miejsce pierwsza adopcja dziecka partnerki w związku partnerskim.Jest to pierwszy taki przypadek w Słowenii.
Niemcy, 13 lipca 2011 r. - Bundesfinanzhof, sąd najwyższy w sprawach podatkowych, wydał wyrok w którym podtrzymał decyzję sądu niższej instancji uznającej brak możliwości wspólnego rozliczania podatku przez związki partnerskie za niezgodny z prawem.

Bułgaria, 4 lipca 2011 r. - Naczelny Sąd Administracyjny uznał za niegodną z prawem uchwałę rady miasta Pazardżik, która zakazywała „okazywania” homoseksualizmu w miejscach publicznych. Uchwała została skierowana przez organizację gejowską do lokalnej prokuratury. Prokurator Stefan Janew bronił jednak przyjętego prawa i wydał oświadczenie, w którym porównał homoseksualizm, biseksualizm i heteroseksualizm do pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Następnie został odznaczony przez prawosławnego biskupa Plowdiw, który również odznaczył medalem burmistrza Pazardźiku Todora Popowa za "obronę wartości chrześcijańskich" i nazwał homoseksualizm "parodią" i "zgorszeniem". Rozporządzenie zostało uchylone dopiero przez Naczelny Sąd Administracyjny w Sofii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz