poniedziałek, 5 września 2011

Wszystko załatwić?!

Związki partnerskie? - Głosowałabym przeciw ustawie proponowanej przeze SLD.Są notariusze, umowy cywilnoprawne. Można się umówić co do dziedziczenia, odwiedzania w szpitalu. Można wszystko uregulować, jeśli się chce. - Jakubiak.
To, że Jakubiak tak to powiedziała mnie nie dziwi. Wszak to kobieta ograniczona, religijnie uzależniona i nie raz dawała temu wyraz. Ale co piszą geje i lesbijki na forach przeraża. W komentarzach znalazłem wiele komentarzy jak nastepujące: "Po co małżeństwa, skoro są notariusze", "Wszystko można uregulować u notariusza bez specjalnej ustawy o związkach."
Wszystko? Dobry żart. Mentalność pańszczyźnianego chłopa i ciotki-niewidki wciąż dominuje w dyskursie. Homofobia zinternalizowana wśród gejów i lesbijek jest bardziej powszechna niż mogłoby się wydawać. Niepojęte i niezrozumiałe. I to nie nastraja optymistycznie. Gdzie jest to młode pokolenie, które miało być wolne od stereotypów, wyzwolone i nowoczesne? No, gdzie?!

2 komentarze:

  1. gdzie tak powiedziała Jakubiak? bo wczoraj miała w tokfm rozmawiac i można było wysyłąć pytania które miały być zadawane rozmówczyni i właśnie wysłałem pytanie o związki (nie żebym był tak naiwny co do Jakubiak ale trzeba przypominać o swoich prawach przy każdej okazji) ale nie miałem czasu odsłuchać rozmowy

    OdpowiedzUsuń
  2. O jakim nowoczesnym pokoleniu piszesz? Tym wychowanym na szkolnej katechezie, z ktorej ocena jest na świadectwie. Tym, które zamiast na lekcje idzie na rekolekcje?

    OdpowiedzUsuń