wtorek, 29 maja 2012

Prawda w oczy kole

Politycy zabrali się za ośmieszanie, deprecjonowanie i pozbawianie walorów rzetelności materiału przygotowanego przez dziennikarzy BBC o polskim rasiźmie i antysemityzmie. Polscy politycy i dziennikarze są oburzeni i krzyczą, że Polska jest szkalowana i przedstawiana w złym świetle. I to wszystko w dowód patriotyzmu. Dla mnie patriotyzmem jest coś innego. Patriotyzmem jest zdolność do powiedzenia prawdy o narodzie, nawet najbardziej bolesnej. A jaka jest prawda wystarczy spojrzeć na bloki i mury polskich miast. Na niemal każdym antysemicki bazgroł, z którego nikt nie robi żadnego problemu. Ksenofobiczne i rasistowskie napisy tak upowszechniały, że niewielu przeszkadzają. Proponuję tym, którzy twierdzą, że BBC pokazała nieprawdę stanąć na moment przed jakimś blokiem, na przystanku, usiąść w parku i posłuchać. Słowo „żyd” jest odmieniane przez wszystkie przypadki, żeby ośmieszyć kogoś, wskazać kto jest winien, kto powinien za to zapłacić, komu należy przyjebać, a kogo by się powiesiło. I nikt mi nie wmówi, że to nic nie znaczy. Znaczy i to bardzo wiele. JESTEŚMY NARODEM KSENOFOBÓW I RASISTÓW.

2 komentarze:

  1. Hyakinthosie drogi, jestem Twoim stałym czytelnikiem, ale błagam o stosowanie akapitów!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie ten cały szum wokół programu zaczyna drażnić. Szczególnie irytuje mnie obrona poprzez atak na Anglików i wypominanie im ich problemów, rasizmu w Wielkiej Brytanii, zachowania Anglików w Krakowie i innych miastach polskich, sięganie nawet do czasów kolonialnych. Tylko że o tym wszystkim też się mówi w brytyjskich mediach.
    Zamiast spojrzeć prawdzie prosto w oczy i przyznać, że jest wiele do poprawienia w kwestiach praw człowieka czy poszanowania drugiego człowieka zbywa się wszystko określeniem "tendencyjny" w stosunku do kompilacji materiału pokazanego przez BBC. Tyle że BBC nie wyssała sobie nic z palca. I to jest najsmutniejsze.

    OdpowiedzUsuń