czwartek, 7 marca 2013

Andrea Gallo - można być katolikiem i nie być skurwysynem

‎"Otwarcie homoseksualny papież - to byłoby wspaniałe. Esencja Biblii polega przecież na tym, że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i jako dzieci Boga jesteśmy równi. Homoseksualny ksiądz powinien móc wyrażać swą tożsamość, swą seksualność. Tłumienie seksualności, jej represja, mogą prowadzić do zachowań pedofilnych. Kościół potrzebuje papieża - jawnego geja" - powiedział włoski ksiądz katolicki Don Andrea Gallo, w wywiadzie dla Radio 24. Gallo znany jest we Włoszech, z nietypowej, jak na katolickiego księdza, postawy - od lat wspiera prawa osób LGBT.

4 komentarze:

 1. W Polszcze ta postawa raczej się nie przyjmie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Błagam wyłącz weryfikację obrazkową, koszmarnie działa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypomnijmy, sąd na trzy miesiące aresztował 35-letniego trenera Młodzieżowego Klubu Piłkarskiego Odra Centrum. Prokuratura Sebastanowi S. zarzuca molestowanie seksualne chłopców z drużyny rocznika 1998.  - Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z chłopców poskarżył się rodzicom. Ci, zaraz zawiadomili policję. Do zdarzeń dochodziło w ciągu czterech ostatnich lat. Jeden z chłopców został przesłuchany z udziałem psychologa, dysponujemy zeznaniami innych rodziców. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia - mówi prokurator Ewa Świątkowska-Stec.
  Przesyłam tą notatkę, jako dowód na to, że nie ma związku pomiędzy pedofilią a celibatem. Trener , o którym mowa jest żonaty i ma dzieci.
  Z wypowiedzi na tym blogu można wysnuć hasło: Sex, sex ponad wszystko. To tylko przyświeca zwolennikom związków partnerskich i organizatorom parad równości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panteraz: Nie rozumiem związku. To ten trener chce związków partnerskich? A może był organizatorem tych parad?

  OdpowiedzUsuń